














Отомікоз — це доволі поширена проблема, яка супроводжується низкою неприємних симптомів та може призводити до розвитку серйозних ускладнень, якщо не приділяти уваги лікуванню. Грибкова інфекція здатна розвиватися у дорослих і дітей, а до факторів ризику належать звичайна побутова недбалість, недотримання правил гігієни чи потрапляння у вухо води.
Саме тому необхідно уважно стежити за власним станом та станом вух вашої дитини. Якщо ви помічаєте появу патологічних симптомів, слід негайно звернутися до лікаря, який проведе діагностику та призначить необхідну терапію.
Отомікоз — це інфекційне захворювання, яке виникає через активне розмноження у слуховому проході патогенних або умовно-патогенних грибків. У деякій кількості грибок у вусі наявний і в нормі, однак за появи сприятливих факторів він може надмірно розмножуватись і колонізувати епітелій, порушуючи баланс власної мікрофлори.
До можливих причин отомікозу вуха належать:
Отомікоз у дітей частіше за все розвивається через недбалу гігієну, наявність у вухах води через неякісне їх витирання або постійне видалення сірки зі слухових каналів.
Грибкова інфекція вуха обов’язково потребує лікування і не здатна пройти самостійно. Тому за перших симптомів необхідно звернутись до отоларинголога.
Отомікоз характеризується яскравою симптоматикою. Ознаки грибка у вусі включають:
Симптоми грибка у вусі розвиваються поступово, але з перших проявів починають завдавати значного дискомфорту. Вилікувати це захворювання самостійно не вдасться, тому, якщо у вас з’явилися симптоми грибка вуха, слід негайно звернутися до отоларинголога.
Грибок у вухах класифікується за його локалізацією:
Також інколи зустрічається двобічний отомікоз, коли інфекція одночасно розвивається в обох вухах.
Лікування отомікозу — це комплексний процес, який передбачає призначення етіотропних та симптоматичних засобів. Лікування грибкового отиту повинен проводити отоларинголог.
Щоб діагностувати грибок в вухах, лікарі призначають низку досліджень:
Якщо на підставі результатів діагностики встановлюється діагноз «грибок вуха», лікар призначає відповідне лікування.
Лікування грибку у вусі передбачає комплексний підхід, спрямований на знищення грибкової інфекції та полегшення симптомів — свербежу, болю та відчуття закладеності вуха. Важливо, щоб діагностика та лікування проводилися під наглядом лікаря, оскільки тільки спеціаліст може правильно призначити, чим лікувати грибок у вухах, а безконтрольне використання препаратів здатне призвести до розвитку ускладнень або рецидивів.
Для лікування грибка у вухах призначаються такі препарати:
Те, як лікувати грибок у вухах конкретного пацієнта, можна з’ясувати тільки після оцінювання клінічної картини та проведення діагностики.
Якщо у вас діагностовано отомікоз вуха, категорично не можна:
Грибок вуха людини повинен лікуватись тільки після проведення діагностики, тому не зволікайте зі зверненням до фахівця.
Лікування грибкового отиту — це складний комплексний процес, який повинен проходити під постійним контролем лікарів. Отоларинголог після проведення діагностики призначає етіотропну та симптоматичну терапію, яка дозволяє ефективно знищити патогенні грибки, нівелювати прояви запалення та відновити баланс мікрофлори.
Допомагає у цьому Отипакс — ефективний та безпечний засіб для боротьби з вушним болем у дітей та дорослих. Завдяки поєднанню лідокаїну та феназону препарат швидко знімає біль і запалення. Використання Otipax допомагає уникнути ускладнень та зробити лікування комфортним і безпечним для пацієнтів. Завдяки безпечному складу він дозволений навіть новонародженим.
Несвоєчасне або неадекватне лікування отомікозу може призвести до серйозних наслідків:
Так, лікування отомікозу у дітей та дорослих має свої відмінності, оскільки вік та фізіологічні особливості впливають на підбір терапії:
Також різниться підхід до гігієни. Дітям складніше забезпечити регулярне очищення та профілактику, тому батьки повинні уважно виконувати всі рекомендації лікаря.
Найпоширенішими збудниками отомікозів є Aspergillus, Candida albicans, Penicillium та Mucor. Кожен з них проявляється характерними симптомами, але встановити точний діагноз можна тільки після проведення отоскопії та лабораторних аналізів.
Зважайте на такі рекомендації:
Якщо не лікувати отомікоз своєчасно, може розвиватись стійке порушення слуху. Також стан здатний призводити до перфорації барабанної перетинки, розповсюдження інфекції через кров до інших органів. Якщо інфекція переходить у хронічну форму, ймовірність розвитку ускладнень значно вища.
Список літератури:
Висновок зроблено на основі аналітичних даних інформаційно-аналітичної бази «Pharmxplorer», яка належить ТОВ «Проксіма Рісерч» – лікарський засіб Отипакс® компанії Biocodex (Франція) займає 1 (перше) місце в АТС 3 рівня S02D ІНШІ ЗАСОБИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В ОТОЛОГІЇ у натуральному (упак.) та грошовому вимірах (грн.) на території України (без урахування тимчасово окупованих територій) в динаміці за період з 2020 року по 1 півріччя 2021 року. Комбінація феназону з лідокаїном зумовлює синергічний знеболювальний/протизапальний ефект. Дія препарату (зменшення болісності барабанної перетинки та редукція запалення) розпочинається з 5-ї хвилини після закапування.
Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням обов’язково ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем.
Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Отипакс ® згідно наказу МОЗ України від 24.06.2019 № 1438. Р.П. № UA/5205/01/01, наказ МОЗ України від 24.11.2016 № 1275. Відпускається без рецепта. Зберігати у недоступному для дітей місці.
ТОВ «БІОКОДЕКС УКРАЇНА», пр. Степана Бандери, 28-А, Літера Г, Київ, Україна, 04073. Тел./факс: +38044 2377784
Виробник: «БІОКОДЕКС», Франція. Всі права захищені Ot 02 17.10.2019.
Виробник ОТИПАКС® французька компанія БІОКОДЕКС. Цей веб-сайт призначений для української аудиторії та підпорядковується правовим нормам, що діють в Україні © Copyright Biocodex 2022